Co je to koupací sud nebo-li hot-tube?

Již staří Římané věděli, že horké koupele jsou dobré pro duši i tělo. Fyzické i psychické účinky se dostavují okamžitě. Bolesti mizí tím, jak teplo rozšiřuje cévy a zlepšuje krevní oběh, regeneruje tkáně a zbavuje svaly oxidu uhličitého. Kombinace tepla a vody také způsobuje uvolňování endorfinů - hormonů "štěstí".  Pozitivních účinků horkých koupelí pro lidský organismus je velmi mnoho - snižují stres, zmírňují bolesti při artritidě, napomáhájí lepšímu spánku,uvolňují tlak kloubů,  zlepšují krevní oběh, uvolňují namožené svaly, působí jako přirozené sedativum, změkčují kůži a celkově relaxují. Společné posezení v Hot-Tub neboli Koupacím sudu vytváří jedinečnou atmosféru v rodinném kruhu, s partou přátel nebo jen ve dvou.

Koupací sud nebo-li hot tube - pochází ze severských zemí jako je Norsko,Švédsko, Finsko a Kanady původně byl pouze dřevěný a  měl tvar sudu(odtud jeho název). Sud obsahuje kamna , která mohou být vnitřní či externí a sud(či vana), který  je těmito kamny vyhříván. Kamna dokážou vyhřát sud již za pár hodin dle kapacity sudu a výkonu kamen. Následně si velmi dlouho drží příjemnou teplotu, takže i v mrazivých dnech stačí další den znovu zatopit či přidat pár polínek a voda je během chvíle nádherně teplá.

Ideální teplota je kolem 38 C. Je ideální pro podzimní, zimní a jarní období a věřte , že chvíle, kdy na vás budou padat vločky sněhu a vy si budete hovět v nádherně teplé vodě se skleničkou drinku jsou opravdu nezapomenutelné.                                  A že vám bud zima až půjdete ven či dovnitř? Ani toho se obávat nemusíte, k cestě do sudu  je možno využít župánku a ze sudu? Při opuštění sudu je váš organizmus tak příjemně vyhřátý, že naopak pobyt na chladném vzduchu pro vás bude balzámem.

Ale  bezesporu ji můžete také využít pokud vlastníte saunu jako ochlazovací bazének či jako bazének v letních měsících.