SAUNY

Saunové domky

Saunové kabiny vyrábíme z dobře vysušených zaoblených borovicových desek o tloušťce stěny 45mm, s izolovanou střechou 81mm a podlahou tloušťky 18mm. Naše kabiny pojmou až 15 osob, v závislosti na zvolené velikosti sauny. Velikost sauny se pohybuje od 7 do to 16.5 m2 s výškou od 3360 mm do 3810 mm .

Standardní sada saunových domků obsahuje: rovné stěny, samostatné podlahové panely, izolační střešní panely pokryté bitumenovým šindelem, 2 šestihranná okna s dvojitým sklem, dřevěné dveře s šestihranným oknem a dvojitým sklem, dřevěné držadlo a zámek, vnitřní lavice, opěradla, bezpečností hrazení, žáruvzdorné desky pro topení, v saunách se šatnou vnitřní dveře z tvrzeného tónovaného skla. Pokud zvolíte saunu s grilovací kabinou standardní sada obsahuje také : standardní BBQ sadu se stolem a výsuvným komínem.

Kromě toho nabízíme saunová elektrická kamna a kamna na dřevo od finského výrobce Harvia. Harvia vyrostla z finského rodinného podniku založeného roku 1950 v předního světového výrobce saunových ohřívačů a průkopníka saunového průmyslu. Poskytuje širokou škálu saunových produktů pro různé potřeby. Opěrka hlavy, dřevěné vědro, dřevěná naběračka, teploměr - vlhkoměr, lampa, kryt na lampu, věšák na oblečení, bezpečností hrazení a nádrž na vodu k peci na dřevo. Saunová kabina se zákazníkovi dodává zabalená na paletě/paletách. Pro snadné sestavení je k dispozici obrázková příručka.


Materiál použitý na výrobu:

-  Dřevo z borovice

Saunová kabina je vyrobena z obnovitelných evropských borovic, které patří mezi komerčně nejdůležitější druhy dřevin oceňovaných pro své kvality po celém světě. Borové dřevo je lehké s pravidelnou strukturou, oceňované pro svoji příjemnou vůni. Borovice jsou hustší, pryskyřičné, a proto odolnější než smrk. Borové dřevo je flexibilní, vhodné pro tepelné a chemické úpravy, a proto je široce využíváno ve stavebnictví a nábytkářském průmyslu. Pro grilovací kabiny se používá pouze borové dřevo nejvyšší kvality. Nejlepší suroviny se vybírají pomocí nejmodernější rentgenové technologie a technologie automatického třídění. Dřevo dodává světově známý výrobce dřeva Storaenso. Dodávané borové dřevo je přesně řezáno, sušeno a tříděno podle vlastností dřeva. Dřevo použité v naší výrobě je schváleno certifikáty FSC a PEFC .

- Bitumenové šindele

Na zastřešení kabiny sauny se používají SBS modifikované bitumenové šindele zesílené skelným vláknem 120g/m2 od finského výrobce Icopal. SBS modifikace dodává šindelům flexibilitu, pevnost při aplikaci a trvanlivost. Horní vrstva membrány je pokryta minerálními granulemi. Odstín granulí je získáván z přírodních materiálů, čímž je zaručena extrémně dlouho trvající barva šindele. Spodní vrstva šindele je pokryta lepivým bitumenem. Překrývající se šindele se slunečním teplem navzájem slepí a tvoří hydroizolační vrstvu, která zajišťuje vynikající odolnost střechy proti zatékání.


Hlavní vlastnosti:

- Odolné

- Hermetické

- Zpomalující hoření

- Minimalizuje solární účinky (UV ochrana)

- Ochrana před tepelnými ztrátami

- Odolnost vůči dešti, sněhu a kroupám

- Odolnost vůči větru, mrazu a vlhkosti

- Odolnost vůči teplotním výkyvům

- Dlouhodobé uchování barvy

- Izolace hluku od deště, krup

- Ochrana před růstem plísní, lišejníků a rostlin

Saunové autobusy

Saunové autobusy, navržené podle myšlenky "Caravan", se u našich zákazníků stávají stále populárnějším modelem typu Saun. Hlavními důvody jsou prostorná sauna a ergonomický obývací pokoj; v Sauna Bus je také možné instalovat sprchovou kabinu. V závislosti na zvolené velikosti si saunu může užít až 10 lidí najednou. 

Sauna Bus je skvělou volbou, jak si užít pocity koupání a skvěle si užít čas a občerstvení s rodinou a přáteli v obývacím pokoji. Saunové autobusy mají vnitřní šířku 2,3 ​​m a vyrábějí se od 3,5 m do 5,9 m s výškou 2,6 m. 

Standardní sada obsahuje: střechu autobusu pokrytou šindelem v barvě dle vašeho výběru - černá, červená, zelená nebo šedá; dřevěné vedlejší dveře s oknem s dvojitým zasklením, dřevěnou rukojetí a zámkem; podlaha z 28 mm borovicových desek; otevírací pavilonové okno s dvojitým zasklením v zadní části autobusu (obývací pokoj); 2 temperovaná okna s dvojitým zasklením v přední části autobusu (sauna); dveře z tvrzeného tónovaného skla oddělující saunu a obývací / šatnu; 2 lavičky (úhlové nebo rovné) uvnitř saunové místnosti vyrobené z olše nebo Černé Olše a 2 přenosné lavice na opěrku nohou (v sauně s úhlovými lavicemi); tepelně odolné desky pro kamna. 

K dispozici je také následující příslušenství pro saunu: opěrka hlavy, dřevěné vědro, dřevěná naběračka, teploměr-vlhkoměr, saunové světlo a jeho kryt, věšák na oblečení, opěradlo, ochranný plot a nádrž na vodu pro ohřívače dřeva. Saunové autobusy se vyrábějí o šířce 2,3 m, což umožňuje dodávku kompletně vyrobeného produktu nákladním vozem z továrny na konečné místo určení. Zákazník však může produkt zakoupit také jako SADU a může jej sestavit na plánovaném místě podle pokynů uvedených v příručce.


Materiály použité pro výrobu Borovicové dřevo a Thermowood:

- Borovicové dřevo a Thermo-dřevo 

Saunové autobusy se vyrábějí z borovicového nebo termodřeva o tloušťce stěny 46 mm. Dřevo je dodáváno od světově známého výrobce Storaenso. Dodané dřevo bylo licencováno s certifikáty FSC a PEFC.  

- Asfaltové šindele

Pro zastřešení Sauna Bus se používají finální výrobce Icopal SBS modifikované a vláknité sklo 120 g / m² vyztužené bitumenové šindele. Modifikace SBS dodává membránám šindelů flexibilitu, aplikační pevnost a trvanlivost. Zajišťuje také vynikající odolnost střechy .  


Saunové sudy

Saunové sudy jsou skvělou volbou pro relaxaci a trávení skvělého času s rodinou a přáteli. 

Tvar sudů do sauny vychází ze "stárnoucích sudů", které se od samého počátku používaly k fermentaci vína a zrání jiných nápojů. Díky tomuto výjimečnému tvaru je hlaveň velmi oblíbeným typem sauny, který se pěkně hodí do zahrady nebo na dvorek. 

Saunové sudy vyrábíme ve dvou průměrech: 1,97 m nebo 2,27 m, z borového dřeva nebo termodřeva, o tloušťce stěny 46 mm a podlaze 18 mm. Výška saunových sudů 1,97 m je 2080 mm a saunových sudů 2,27 m - 2380 mm. V sauně může být 2 až 8 osob, v závislosti na zvolené velikosti . 

Sudy začínající od délky 3,5 m jsou dodávány s 1,0 m šatnou a od 4,5 m - s 1,5 m šatnou. 

Sauna sud je skvělou volbou pro relaxaci a trávení skvělého času s rodinou a přáteli. 

Standardní sada obsahuje: dřevěný sud, stahovací pásky z nerezové oceli, terasu 0,6 m (možné bez terasy), střecha pokrytá asfaltovým šindelem, dřevěné dveře s temperovaným oknem s dvojitým zasklením, dřevěnou rukojetí a zámkem, 2 temperovaná okna s dvojitým zasklením v přední nebo zadní straně hlavně, dveře z tvrzeného tónovaného skla (u sudů se převlékárnou), žáruvzdorné desky pro ohřívač, 2 lavice z osiky nebo olše černé.

 Kromě standardní sady mohou mít zákazníci místo standardních dřevěných venkovních dveří dveře z tvrzeného tónovaného skla, panoramatické tvrzené sklo pro polovinu zad nebo celou zadní část hlavně. 

Sauna sud je skvělou volbou pro relaxaci a trávení skvělého času s rodinou a přáteli. 

Také asfaltové šindele na sudy, které byly vyrobeny v továrně, lze nahradit dřevěnými šindele (vyrobenými z Aspenu). 

Kromě toho nabízíme elektrická kamna a kamna  na dřevo Harvia od finského výrobce. 

Harvia z finského rodinného podniku (založená v roce Y1950) se vyvinula v předního světového výrobce saunových topidel a předchůdce v saunovém průmyslu a poskytuje širokou škálu saunových produktů pro různé potřeby. 

Nabízíme také řadu volitelného příslušenství, jako jsou: opěradla, opěrky hlavy, dřevěné vědro, dřevěná naběračka, teploměr-vlhkoměr, saunové světlo a jeho kryt, věšák na oblečení, ochranný plot atd.Sauna sud je skvělou volbou pro relaxaci a trávení skvělého času s rodinou a přáteli. 

Saunové kokony

Sauna pod je skvělou volbou pro relaxaci a trávení skvělého času s rodinou a přáteli. 

Standardní saunový kokon se vyrábí ze sušeného borového dřeva nebo termo dřeva; s tloušťkou stěny 46 mm a podlahou 28 mm. 

Výška modulu je 2,6 m, šířka - 2,4 ma délka od 3,0 m do 5,9 m. Saunové kokony jsou pro  2 do 8 osob. 

Standardní sada Sauna kokon zahrnuje: stěny pod pokryté šindelem v barvě dle vašeho výběru (dostupné barvy: černá, červená, zelená nebo šedá); Dveře ve francouzském stylu s dvojitým zasklením se zámkem a standardní rukojetí, podlaha z prken z borového dřeva 28 mm, 1 vnitřní dveře s temperovaným dvojitým zasklením, oddělující sauna a šatna, 2 lavice uvnitř sauny a 2 - v šatně, 2 přenosné lavice na opěrku nohou a žáruvzdorné desky pro topení / kamna.

Zákazník si také může zakoupit následující příslušenství do sauny: opěrku hlavy, dřevěné vědro, dřevěnou naběračku, teploměr-vlhkoměr, saunovou lampu a její kryt, věšák na oblečení, opěradlo, ochranný plot a nádrž na vodu pro ohřívače dřeva.

 Saunové kokony lze dodávat oběma způsoby: smontované nebo na díly. Pro ty, kteří si vyberou sadu dílů, je k dispozici manuál s vizuály pro snadnou montáž.  


Materiály použité pro výrobu:

- Borovicové  a Thermo-dřevo

Původem dřeva jsou lesy severních zemí. Ve Finsku probíhá tepelná úprava. Termodřevo se vyrábí pomocí vysoké teploty a páry. Protože se během procesu nepřidávají žádné chemikálie, obsahuje pouze obnovitelné látky. Thermo-dřevo je známé pro: 

- Je to volba šetrná k životnímu prostředí

- Je to ekologické - nepoužívají se žádné chemikálie 

- Udržuje atraktivní vzhled 

- Zajišťuje biologickou odolnost a rozměrovou stabilitu 

- Ideální pro náročné prostředí a měnící se klimatické podmínky